Черкасців навчали користуватись світловідбивними елементами

12:57, 27 лис. 2019
 
Черкасців навчали користуватись світловідбивними елементами

Вперше на одній зі смуг місцевого аеропорту черкасців навчали, як використовувати світловідбивальні елементи, жилети та наліпки. Про це журналістам Суспільного розповіли водії автомобільного клубу «Черкаси». Учора вони демонстрували різні елементи, завдяки яким люди помітні на дорозі у темну пору доби.

Андрій Яроменко говорить, у Черкасах такі елементи пішоходи не використовують.
"Ніхто не користується ні жилетами, ні світловідбивними елементами. Якщо велосипедисти, чи то водії скутерів, ще якось їх одягають, вони чомусь піклуються про своє здоров’я, то пішоходи – взагалі. Також ми маємо розуміти, що є курточки світлі, є курточки темні. Ми сьогодні вже побачили світла курточка на пішоході-дитині так само її не видно, як і темну курточку. Тому всі ці казки про те, що світлий одяг краще одяг видно – ні. Виключно світловидбівні елементи".

У ролі пішохода на дорозі була 7-річна Тетяна Яроменко. Розповідає, носить одяг, який видно у темну пору доби.
"Це мені недавно зовсім папа купив. Щоб на нас не наїхала авто або велосипедисти нас бачили".

21-річний Тимофій Гніденко розповідає, світловідбивальні елементи можуть убезпечити пішоходів на дорозі.
"Взагалі намагаюсь використовувати. Так, як водій скажу – дуже актуально. Особливо по дорогах загального користування, по селах взагалі – це взагалі катастрофа. Велосипедисти, пішоходи. Взагалі, коли зустрічний автомобіль їде і сліпить, декілька разів потрапляв в таке, що ледь оминав".