Минулого тижня в області зафіксовано найбільшу кількість хворих на ГРВІ

12:00, 26 лис. 2019
 
Минулого тижня в області зафіксовано найбільшу кількість хворих на ГРВІ

Минулого тижня в області зафіксовано найбільшу кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції з початку епідсезону – від 1 жовтня 2019. Так, попереднього тижня на ГРВІ захворіло п’ять із половиною тисяч осіб. Про це Суспільному повідомив заступник начальника Обласного лабораторного центру – Микола Тищук. Він додав, рівень захворюваності нижче епідпорогу.

Черкащанка Олена Патлатюк сьогодні прийшла на консультацію до свого сімейного лікаря. Вранці жінка відчула слабкість та ломоту в тілі. В Олени підвищилася температура до 39 градусів.
“Зранку ломота м’язова й температура. Усе ламало, викручувало. Хотілося отак закутатися й сидіть. Але ж кутатися теж не можна, щоб температура не піднімалася. Учора все було чудово, ще внука вкладала спати, ще казки читала на ніч”.

За такими симптомами сімейна лікарка Тетяна Олексійчук діагностувала у жінки гостру респіраторну вірусну інфекцію. Тетяна Олексійчук каже, щодня до неї приходять не до 5 осіб з ознаками ГРВІ.
“Найчастіше – це озноб, температура підвищена, нежить, кашель, першіння в горлі, ломота в тілі. Здебільшого, ГРВІ у нас”.

За листопад 2019 на ГРВІ захворіло 15 550 людей в регіоні. Це на півтисячі менше хворих, ніж торік у цей період, – розповідає заступник начальника Обласного лабораторного центру – Микола Тищук. Додає, випадків грипу в області не зафіксовано.
“Але ми дивимося, що відбувається на теренах України і контрольних областях, уже є виділений грип типу “А” і типу “B”. Можна стверджувати, що на теренах України вже розпочав циркуляцію грип. У нас поки що – це гострі респіраторні вірусні інфекції. За нашими багаторічними спостереженнями, варто зазнaчити, що в нас пік захворюваності припадає на кінець січня-початок лютого”.

Зі слів сімейної лікарки Тетяни Олексійчук, уберегти від грипу може вакцинація.
“Це найкращий спосіб не захворіти на грип або, якщо людина захворіє, то хвороба пройде з меншою температурою і не з такими вираженими явищами. Вакцинація робиться в кожній поліклініці, у нас теж. Профілактика – це здоровий спосіб життя, загартовування, вітамін С”.