Клінічні випробування апарату, що відбирає клітини крові, провели у Черкасах

13:38, 25 жов. 2019
 
Клінічні випробування апарату, що відбирає клітини крові, провели у Черкасах

Перші клінічні випробування апарату, що відбирає клітини крові, провели у Черкаському обласному онкодиспансері. У майбутньому він допоможе проводити трансплантацію кісткового мозку пацієнтам, що цього потребують – повідомив директор закладу Віктор Парамонов.

Представник компанії-постачальника цього медичного апарату Сергій Горецький розповідає про його можливості медпрацівникам обласного онкодиспансеру. За допомогою приладу можна відбирати здорові стовбурові клітини у пацієнтів, що потребують пересадки кісткового мозку.
«Уже його використовують протягом 5 років в Охматдиті, також його використовують в терапевтичних цілях в інституті серця і, також, в інституті Амосова. Він забезпечує найвищу чистоту і якість збору клітин».

Нині проводять клінічні випробування обладнання. Сьогодні апарат відділяє зайві еритроцити. Саме їх надлишок, розповідає завідувачка лікувально-діагностичним гематологічним центром онкодиспансеру Олена Лук’янець, може зашкодити здоров’ю.
«Якщо в людини надлишок крові – цей небезпечний стан загрожує тромбозами, а відповідно судинними катастрофами. Ми робили таку процедуру, так би мовити, дідовським способом. Просто брали певну кількість крові. Зараз це буде робити машина і буде робити безпечно».

Вартість одної такої системи забору крові погнад 6 тисяч гривень. Процедура триватиме 25 хвилин. Першим волонтером стає директор онкодиспансеру Віктор Парамонов. Каже – почувається добре.

На цьому ж апараті можна буде відбирати здорові стовбурові клітини кісткового мозку, аби провести аутологічну трансплантацію. Пацієнтів, що цього потребують, нині у гематологічному центрі онкодиспансеру 40 розповідає Олена Лук’янець.
«Вона буде збирати потрібні клітини, щоб далі їх пацієнту влити після високодозової хіміотерапії. Ми два тижні стажувалися у центрі трансплантації, вивчали лікарські процедури. Багато знайомилися з організацією роботи у відділенні».

Зі слів Віктора Парамонова, нині у закладі тривають клінічні випробування, аби все підготувати до трансплантації кісткового мозку. Першого пацієнта прийняти планують наприкінці листопада.