Меморіальний комплекс пам’яті учасників АТО у Черкасах виконаний на третину

17:53, 18 жов. 2019
 
Меморіальний комплекс пам’яті учасників АТО у Черкасах виконаний на третину

Меморіальний комплекс пам’яті учасників АТО у Черкасах виконаний на третину. Про це журналістам «Суспільного» повідомив директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування міської ради Артур Савін. Нагадаю, проект пам’ятника намалювала донька загиблого черкащанина Володимира Ложешнікова Дарина. Чому заплановані бронзові фігури замінили на полімерний бетон та коли відкриють комплекс, розкаже Ірина Філенко.

 

Скульптор В’ячеслав Федорченко показує, де стоятимуть ось ці дві скульптури. Перша символізуватиме втілення образу українського військового, друга – шану і пам’ять загиблим побратимам:

«Заклали фундамент, бетонну частину, потім у камені будемо класти, і далі вже скульптура і дерево буде на цьому пам’ятнику». 

Висота обох фігур 2 метри 40 сантиментрів. Створені вони із полімерного бетону. Скульптор-виконавець додає,  спочатку планували виготовити бійців із бронзи, нині зупинилися на полімерному бетоні:

«З бронзи це було б у 2 рази дорожче, тому що сама бронза дуже коштовна – матеріал плюс робота. Бронза – матеріал вартісний, і ризиково на сьогоднішній час ставити у нас ці бронзові скульптури».

Начальник центру допомоги учасникам АТО при Черкаській облдержадміністрації, атовець Євген Одновол брав участь у обговоренні екскізу пам’ятника. Говорить, що суперечки виникали, кого вносити до переліку загиблих, яких розмістять на пам’ятнику. Рішення ще не прийняли:

«Чи тільки жителів Черкас вносити, чи тільки обласний центр, чи це будуть, з усієї області хлопці, бо вони теж достойні. У будь-якому випадку – це буде пам’ятник, до якого можна буде підійти і згадати цей подвиг, цю історію».

Відповідно до проекту меморіалу, по центру між гранітними стелами буде розміщено кований виріб «Дерево життя». Директор департаменту архітектури міської ради Артур Савін говорить: поки що тендер на його виготовлення не проведено, тож повну вартість меморіального компексу ще не порахували:

«Трошки здорожчання буде за рахунок складного елементу «Дерево життя», це буде ручна робота ковалів. Ціна буде визначена на відкритому конкурсі, і тоді остаточно ми зможемо сказать. Станом на сьогодні у нас визначено підрядник, який зараз створює будівельну частину, гранітну, вона вартує біля 3 мільйонів, 2,800 тисяч гривень». 

Євген Одновол, начальник центру допомоги учасникам АТО, каже:

«Якщо тут буде ще декілька пам’ятників, то це не зменшить подвиг, не зменшить історію навших батьків, і не зменшить історію нашого сьогодення. Кожен прийде і скаже: да, красиво, так, ми пам’ятаємо».