Тисяча черкащан-учасників операції об’єднаних сил отримали безкоштовну правову допомогу

9:56, 10 жов. 2019
 
Тисяча черкащан-учасників операції об’єднаних сил отримали безкоштовну правову допомогу

Тисяча черкащан-учасників операції об’єднаних сил отримали безкоштовну правову допомогу в громадській організації «Ветерани війни «Захисники України». Вона в Черкасах існує два роки. Про це Суспільному повідомив її координатор Тарас Щербатюк. З його слів така спілка єдина в області.  З якими питаннями найчастіше звертаються до установи, розкаже Дарія Шевченко.

Олександр Довгань учасник Операції об’єднаних сил. Він потрапив на передову під час 4 хвилі мобілізації. У березні 2015 воював на Донеччині в селі Опитне  в складі 93 бригади.

«Ми  були в обороні у нас було чітке направлення там де вже були російські війська» .

Чоловік повернувся додому у 2016 році. Розповідає, торік влітку  хотів отримати 12 соток землі  в селі Хацьки для садівництва. Проте сам оформити необхідні документи не зміг. Звернувся до громадської організації  «Ветерани війни «Захисники України».

«Пів року я сам намагався це проробити, а ще за пів року ми усі разом майже зробили. Зараз землі у мене поки що немає, але вже пройшли повністю  етапи по документації, залишилось тільки затвердити у сільській раді  і в ЦНАПі».

Ця організація заснована у 2017 році. Розповідає її координатор Тарас Щербатюк. Правову допомогу учасникам бойових дій на Сході  в організації надає 10 осіб. Всього у її складі - півсотні людей.

 «Є три ключових напрямки в організації:залучення ветеранів до формування місцевих політик, організація  роботи з місцевою владю в питаннях безпеки, в питаннях патріотичного виховання і захисту прав ветеранів».

В основному, в організації ветеранам допомагають оформляти документи на земельні ділянки, каже куратор цього напряму в організації Руслан Герасимов.

«Землю надає держава. Деякі землі перебувають на балансі об’єднаних територіальних громад і ми безпосередньо співпрацюємо з ними. Намагаємось знайти ділянки які можна надати  учасникам операції  об’єднаних сил».

Зі слів Тараса Щербатюка, в установі також розробляють право-просвітницькі друковані буклети, книги та комікси.

 «Одні люди на слух сприймають більше інформації, інші почитають певний посібник або передивлячись певну літературу, потрібно орієнтуватися на різні форми населення».

Тарас Щербатюк додає, в організації планують допомагати у створені ветеранських спілок  в області, аби ті надавали правову підтримку учасникам бойових дій на Сході в своїх районах.