Жилети зі світловідбиваючими елементами для учнів на Черкащину поки що не надійшли

11:18, 6 вер. 2019
 
Жилети зі світловідбиваючими елементами для учнів на Черкащину поки що не надійшли

Жилети зі світловідбиваючими елементами для учнів 1-4 класів на Черкащину поки що не надійшли. Про це Суспільному повідомив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський. Нагадаю, 11 липня екс-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду повідомив, що з 1 вересня усіх учнів початкових класів забезпечать спецжилетами, в яких діти будуть помітним в темний час доби. Ірина Філенко дізналася, коли очікувати надходження таких елементів та як батьки можуть самостійно подбати про безпеку школярів на дорогах.

Черкащанка Тетяна Волочай показує світловідбивальні елементи на рюкзаку своєї донечки-першокласниці Наталі. Каже, що обрала такий рюкзак невипадково.
«Почне зараз рано темніти і, звісно, ми будемо ходити, переходити дорогу, тому така штука обов’язкова. Я, як водій, я знаю, що не видно людей у сутінках, просто їх не видно, вночі тим паче не видно, а коли є такі елементи, то вони відображають світло від автомобіля».

Про нововведення уряду щодо жилетів зі світловідображаючими елементами для учнів початкових класів в управлінні освіти області Валерій Данилевський знає.
«З того часу ніяких кроків нам щодо втілення цієї інновації не було».

На думку чиновника, час для надходження таких жилетів є.
«До того часу, коли учні початкових класів в темний час доби будуть рухатися по вулиці, кілька місяців є. Можливо новий уряд розробить цю систему, що воно має бути, як воно має бути, і головне: дасть замовлення на виготовлення цих жилетів».

Додає, що мають усю інформацію про кількість учнів початкових класів та розмірів потенційних жилетів.
«Вся початкова ланка по області у нас є. І ми готові у будь-який момент надати інформацію, але цю інформацію у нас поки що ніхто не запитував».

Старший інспектор патрульної поліції області Владислав Ткаченко демонструє засоби, які батьки можуть використовувати на рюкзаках та одязі школярів.
«Батьки можуть позначити одяг своїх дітей: рюкзаки, куртки, взуття світлоповертачами, флікерами, дитячі різні елементи, які можна прикріпити на рюкзак, є жилетки, які можна одягати на дітей, якщо баткьи знають, що діти будуть десь перебувати поблизу проїзної частини і переходити дорогу».

Додає, що за інформацією управління патрульної поліції області за 9 місяців з початку року зареєстровано 61 ДТП, у яких 63 дітей зазнало травм, троє – загинуло.
«Здебільшого, це діти-пішоходи та діти-пасажири і рідше бувають випадки, коли вже діти водії велосипеда. Потрібно переходити дорогу у встановленому місці, зазвичай пішоходи, як бачуть автомобіль, вони думають, що водій їх бачить і сміливо виходять на проїзну частину. Потрібно впевнитися, для пішохода особисто, що водій його бачить, зменшує швидкість, після чого вже впевнено перейти дорогу, не наражати себе на ризик і це треба пояснювати дітям».