Різдвяний проєкт «Колядки з бомбосховищ»:  Суспільне Черкаси

Різдвяний проєкт «Колядки з бомбосховищ»: Суспільне Черкаси

22 гру. 2023

Суспільне Мовлення представляє зворушливий проєкт до Різдва Христового та Нового року — «Колядки з бомбосховищ». Діти та дорослі з різних куточків України заспівали різдвяних пісень у сховищах, де вони проводять багато часу через російські обстріли. Черкаська команда Суспільного запросила до участі в проєкті жіночий вокальний гурт «Буднітай».

24 та 25 грудня відео з колядками виходитимуть на місцевих каналах Суспільного, зокрема Суспільне Черкаси, та каналі Суспільне Новини у «Суспільне. Спротив» і між основними програмами. 30 і 31 грудня — глядачі побачать у телеефірі щедрівки із цього з циклу.

Читайте також: Різдвяні богослужіння на телеканалах Суспільного

«Проєкт “Колядки з бомбосховищ” — метафорична історія про Різдво і війну. Ми не знаємо, де і коли нас застане чергова атака росіян та тривога. Це може бути вночі, за годину, або прямо зараз, коли хтось читає цю публікацію. Це може бути у різдвяний вечір, коли світ, далекий від росії, святкує, як завжди — у затишному колі близьких та рідних, а українці мусять спуститися до бомбосховищ, — розповідає координатора проєкту, продюсерка з виробництва Суспільне Чернігів Ольга Конопацька-Плехова. — Нас надихнули на створення цього проєкту відео, на яких українські діти під час повітряних тривог навчаються, танцюють та співають у бомбосховищах. І вони заспівають колядки та щедрівки, як і завжди, навіть якщо через війну доведеться робити це в бомбосховищі».

Зйомки відбувалися у реальних бомбосховищах, куди спускаються в укриття під час обстрілів. 

«Хотілось не сумувати, а поділитися радістю з усіма глядачами. Коли обговорювали концепцію проєкту, перші, про кого я згадала — це черкаський жіночий вокальний гурт "Буднітай". Рік тому вони підготували невеличку різдвяну програму, яка мене зворушила. Там були різні пісні, але разом з колективом з того репертуару обрали "Нічка та ясная" в обробці Ольги Токар. Цей твір звучить досить оптимістично, з вірою у перемогу добра і мир. Нам дуже потрібна ця перемога», — переконана продюсерка з виробництва центрального хабу Суспільного та Суспільне Черкаси Олена Баніна.

У «Колядках з бомбосховищ» звучать і автентичні пісні новорічно-різдвяного циклу, зібрані під час етнографічних експедицій, і народні твори в сучасній авторській обробці. Їх заспівали у Черкасах, Львові, Чернігові, Тернополі, Полтаві, Хмельницькому, Рівному, Житомирі, а також на Волині, у Кропивницькому, Вінниці, Чернівцях та Івано-Франківську. Відео проєкту опублікують і на ютуб-каналах Суспільного у цих регіонах. 

У Черкасах над проєктом працювали:

оператори — Федір Коцаба, Сергій Єфімов;

режисер монтажу — Володимир Савчук

освітлювач — Сергій Стрілецький;

звукорежисер — Костянтин Доброцький

транспортне забезпечення — Олег Меркулов

керівниця групи — Олена Баніна.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Оперативні та перевірені новини про Черкаси та область — на цифрових платформах: 

Телетрансляцію Суспільне Черкаси та радіоефір Українського Радіо Черкас онлайн шукайте на сайті філії.