Про вакцинацію від коронавірусу — Владислав Свириденко для Суспільне Черкаси

Про вакцинацію від коронавірусу — Владислав Свириденко для Суспільне Черкаси

15 вер. 2022

За перший тиждень вересня коронавірус підтвердили у пів тисячі жителів Черкаської області. Такою є офіційна статистика Міністерства охорони здоров’я України. Де і чим можна вакцинуватись глядачам Суспільне Черкаси, розповів керівник черкаських пунктів вакцинації Владислав Свириденко. Такі інтерв’ю команда готує і для міжрегіонального проєкту «Суспільне. Спротив».

Чи багато охочих вакцинуватися, як працюють мобільні бригади, які є вакцини?

«Зараз є CoronaVac і вакцина від американської компанії Johnson & Johnson, — каже керівник черкаських пунктів вакцинації Владислав Свириденко.З початком широкомасштабної війни ніяких закупівель не відбувається (в Україні є ще CoronaVac). Ми в закладах охорони здоров’я використовуємо ті вакцини, які нам дають інші держави в вигляді допомоги».

Які вакцини краще переносяться і чим можна вакцинуватися дітям?

«Світові дослідження показують, що людям з ризиком тромбоемболічних ускладнень не бажано використовувати мРНК-вакцини. Щодо дітей проведено дослідження тільки компанією Pfizer. Тому дітям з 12 років рекомендована мРНК-вакцина», — зазначає Владислав Свириденко.

Якщо перерва після вакцинації понад 9 місяців, керівник черкаських пунктів вакцинації радить не відкладати візит до медиків: «По суті це вже нова вакцинація. у “Дію” підтягується як бустер, тобто ревакцинація. Ми приходимо до того, що від коронавірусної інфекції будемо вакцинуватися раз у рік, щоб підтримувати імунітет». 

Де можна вакцинуватись у Черкасах та області та які документи потрібні, дивіться у відео: 

  | Читайте також: 8 проєктів Суспільного потрапили у шортлист премії «Честь Професії»

Нагадаємо, інформаційний міжрегіональний проєкт «Суспільне. Спротив» виходить щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення. Це новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни.

Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи у ранковий, денний та вечірній час (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

У Черкаській області це телеканал Суспільне Черкаси та Українське Радіо Рось.

Оперативні та перевірені новини про Черкаси та область шукайте на діджитал-платформі: