Доступність міського простору: спецрепортаж Суспільне Черкаси

Доступність міського простору: спецрепортаж Суспільне Черкаси

16 кві. 2024

Купити продукти або ліки, випити кави чи відвідати мерію — це смуга перешкод для людей у кріслі колісному в Черкасах. Чому простір міста не завжди доступний для всіх жителів, що треба зробити, щоб змінити ситуацію — з’ясовували журналістка Суспільне Черкаси Тетяна Недбайло і паралімпійська чемпіонка Яна Лебєдєва.

Читайте також: Розслідування трагедії села Ягідне. Два роки після деокупації

Яна пересувається на кріслі колісному понад 20 років. Каже, що таки доводиться просити допомоги у перехожих, хоч і має гарну фізичну підготовку.

«Є такі місця, де потрібно з’їжджати на балансі або спиною вперед. Оскільки я балансом володію, то можу й зістрибувати. Також треба підіймати передні колеса, тому що якщо не вгадати, і коліщатком маленьким потрапити у ці шви, то можна корпусом піти вперед, бо спина слабка, втратити рівновагу і випасти з крісла. Також є чимало відкритих зливових каналізацій вздовж тротуару», — зазначає Яна Лебєдєва.

Неякісні пандуси  і тротуари не єдина перешкода для людей з інвалідністю, є проблема і з транспортом.

«Проблема з паркомісцями дуже велика, — розповідає жінка. — Їх дуже мало, і їх мало облаштовано. Автомобіль спеціалізований, тут з дверей виїжджає пандус через який я попадаю в автомобіль і тому таке місце стоянки має бути широке».

Яким вимогам має відповідати інфраструктура, аби бути зручною для людей з інвалідністю, розповіла Суспільному представниця Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю у Черкаській області Наталія Капустян. На що вона звернула увагу — дивіться у спецрепортажі Суспільне Черкаси на ютуб-каналі філії або читайте на Суспільне Новини.

Читайте також: Новини на Українському Радіо виходитимуть цілодобово

Нагадаємо, новини з усієї країни, верифіковану інформацію, різнобічний аналіз подій дивіться у проєкті «Суспільне. Студія» на телеканалі Суспільне Новини чи місцевих телеканалах Суспільного Мовлення: 

щобудня 

  • вранці з 7:00 до 10:00
  • вдень з 11:00 до 15:00
  • ввечері з 16:00 до 20:00

щосуботи та щонеділі — з 10:00 до 20:00.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Оперативні та перевірені новини про Черкаси та область — на цифрових платформах: 

Телетрансляцію Суспільне Черкаси та радіоефір Українського Радіо Черкас онлайн шукайте на сайті філії.