Аудіоісторії про Черкаси створюють учні міської гімназії № 9

10:06, 20 лис. 2019
 
Аудіоісторії про Черкаси створюють учні міської гімназії № 9

Аудіоісторії про Черкаси створюють учні міської гімназії № 9. У шкільній студії звукозапису за мікрофоном і в наушниках семикласники ведуть розмови про архітектуру та інфраструктуру обласного центру. Зі слів кураторки проекту Ірини Завіновської, мета аудіозаписів – популяризувати історію свого міста.

Дванадцятирічний Іван Соболєв разом із однокласницею записує перший фрагмент циклу історій.
«Я дізнався більше, ніж знав, ті ж самі прямокутні квартали, водосховище і Черкаси-2. Раніше було створено запасне місто Черкаси, коли б напали на перше, ми могли переселитися на інше».

Звукорежисер Юрій Тетьора розповідає, такий досвід важливий для дітей. Це можливість спробувати себе у ролі диктора, відчути атмосферу створення звукозапису.
«Не ставимо їх на другорядний стан, що вони діти, я ще раз кажу, вони – артисти, ми намагаємося спілкуватися з ними на мові артистів».

Семикласники самостійно шукали інформацію в інтернеті та книгах. Потім дібрані тексти редагували, – каже куратора проекту, вчителька історії Ірина Завіновська.
«Це мала бути інформація доступна, легка, необтяжена цифрами, подіями, датами. Долучившись до цього проекту, таким чином діти самі мали можливість познайомитися і допомогти нашим городянам».

Історії планують транслювати у одному із торговельних центрів міста – додає Ірина Завіновська. На думку дикторки закладу Дар’ї Орловської, містяни звертатимуть увагу на такі аудіорозмови.
«Я сама звертаю увагу, коли мені цікава тема, а я думаю, що іншим теж буде цікаво почути щось нове про Черкаси».

Зі слів Ірини Завіновської, почути аудіозаписи в торговельних центрах Черкас можна буде у грудні.