75 тисяч тонн протиожеледної суміші готують для зимового утримання доріг

10:59, 13 лис. 2019
 
75 тисяч тонн протиожеледної суміші готують для зимового утримання доріг

75 тисяч тонн протиожеледної суміші готують для зимового утримання доріг державного значення по області. Про це розповів начальник відділу експлуатації Служби автодоріг області Руслан Гребенюк. Додає: у регіоні взимку дороги прибиратимуть п’ять підрядних організацій та 220 одиниць техніки.

Водій Микола Фірсенков із напарником ремонтує кріплення ковша та заливає масло до двигуна снігозбиральної машини. Саме ця автівка взимку розчищає дорогу.
«Виходимо на зміну, по 12 годин робимо. Машина робить цілодобово, у нас дві зміни: денна й нічна. Прибирає дороги швидко – 60 кілометрів на годину. При такій швидкості горнемо сніг. Потрібно, повертаємо лопату направо, наліво».

Справність навантажувача перевіряє водій Сергій Склярук. Такою технікою вантажать суміші та, за потреби, відкопують авто із заметів.
«Узимку я вантажу машини сольовою сумішшю. І так горнемо сніг, де не можна пробитися, ми пробиваємося навантажувачем, якщо великі перемети, замети. А потім вже ззаду йде всі інша техніка. КДМ-ка, яка теж скидає сніг на обочину і посипає. В основному, вантажівкам допомагали виїжджати, тому що багато застрягло машин».

Виробнича база однієї із підрядних організацій розташована в селі Ребедайлівка, Кам’янського району. Тут зберігають протиожеледні суміші. Їх працівники бази заготовили тринадцять з половиною тисяч тонн. Матеріалу залишилося для виготовлення ще однієї тонни, розповідає майстер ремонтно-будівельної дільниці Олександр Сундуков.
«Виходить, на одну тону це 800 кілограмів фракційних матеріалів і 200 кілограмів солі. Знаходиться відсів і під відкритим навісом є сіль, яка пізніше буде перемішуватися і вивозитися транспортом на посипку автодоріг у зимовий період».

Зі слів начальника відділу експлуатації Служби автодоріг області Руслана Гребенюка, взимку вони обслуговуватимуть 1800 кілометрів доріг державного значення, які перебувають на їхньому балансі.
«Основна техніка для зимового утримання – це комбіновані дорожні машини, які забезпечують чистку дороги від снігу та боротьби зі слизькістю, також задіяні навантажувачі, автогрейдери для скидання снігу із проїжджої частини. Хочеться водіям наголосити, слідкувати за прогнозами погоди, слідкувати за інформацією, яка оперативно розміщується на сайті Служби автомобільних доріг областях і Укравтодору. Звісно, має бути спеціально обладнана техніка, із зимовою резиною».