На UA: ЧЕРКАСИ стартує проєкт журналістських розслідувань «Лакмус»

На UA: ЧЕРКАСИ стартує проєкт журналістських розслідувань «Лакмус»

5 тра. 2021

6 травня о 19:55 на телеканалі UA: ЧЕРКАСИ в ефір вийде перша серія проєкту журналістських розслідувань «Лакмус». Глядачі всіх регіональних телеканалів Суспільного побачать її 9 травня о 19:45 (UA: ЗАКАРПАТТЯ о 20:15). До ефіру готують вісім серій розслідувань. Проєкт обрано до реалізації на відкритому конкурсному відборі «Створюй з Суспільним. Розслідування».  Загалом у травні телеглядачі Суспільного побачать прем’єри шести телевізійних проєктів розслідувань.

«Цього року в нас 6 найкращих команд розслідувачів з усієї країни. З юридичною експертизою нам допомагає Інститут розвитку регіональної преси. Впевнена, що ми отримаємо цікаві матеріали, які пожвавлять інформаційні простори як в регіонах, так і на національному рівні», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей.

     Читайте також: «Брехня від політиків. Перевірка» — фактчекінг заяв політиків в ефірі телеканалу UA: ЧЕРКАСИ

«Для Черкаської філії Суспільного це перший досвід співпраці з колегами у створенні програм. Вірю, що він буде продуктивним, бо нас об’єднує не лише якась спільна ціль, а й підходи, — каже продюсерка UA: ЧЕРКАСИ Олена Баніна. Це стосується дотримання і журналістських стандартів, і певних візуально-технічних вимог до контенту. Нині на Черкащині жодна з телекомпаній не знімає програми журналістських розслідувань, то ж це буде ексклюзивний телепродукт. А зважаючи на теми, які обрав продакшен, "Ламус" має шанси зацікавити не лише місцеву аудиторію. Відтак чекатимемо на фідбек».

Про локальні проблеми, корупційні порушення широкому загалу розповідатиме команда під керівництвом Єлєни Щепак. Журналісти вже мають досвід розслідувань злочинів чиновників. Раніше ці розслідування друкувалися у текстовому форматі.

Журналіст проєкту "Лакмус" Артур Чемирис та заступниця міського голови Анастасія Чубіна

«Завдяки співпраці з UA: ЧЕРКАСИ ми виходимо за межі текстів і показуємо проблему ще й на телебаченні. Для нас це новий цікавий досвід і можливість суттєво розширити аудиторію», зазначає керівниця проєкту Єлєна Щепак.

Ведуча проєкту "Лакмус" Ірина Малюкова і журналіст Артур Чемирис 

«У розслідуваннях “Лакмусу” ми демонструємо, як корупція у різних сферах життя негативно впливає на суспільно важливі речі. Зловживання на харчуванні у дитячих садочках, безкарність чиновників-корупціонерів, ремонт доріг за завищеними цінами на жаль, подібні історії є типовими не лише для Черкас, а й для інших міст України. Наша ціль не просто висвітлити проблему, а й розповісти, як громадяни можуть впливати на її вирішення. Адже саме небайдужість людей та їхня активна громадянська позиція часто є каталізатором для подолання корупції в органах влади», розповідає Єлєна Щепак.

Ведуча проєкту "Лакмус" Ірина Малюкова та дієтологиня Олена Семеніхіна
Журналіст проєкту "Лакмус" Артур Чемирис на складі компанії, яка постачає продукти в черкаські дитячі садочки

Також 6 травня стартує проєкт команди розслідувачів із Сумщини «Під прицілом». Регіональні філії Суспільного, зокрема UA: ЧЕРКАСИ, транслюватимуть першу серію цього розслідування у суботу, 8 травня, о 19:45 (UA: ЗАКАРПАТТЯ о 20:15).

«Тепер ми можемо сказати, що Суспільне на повну виконує одну з найголовніших своїх функцій, як на мене, функцію підтримки розслідувальної журналістики в України. Ми всі з вами знаємо, але часом забуваємо, що корупція — це не лише злочини на державному рівні, вона пронизує і руйнує усі рівні суспільних відносин. Регіональні розслідування — це спосіб допомогти жителям областей не помилятися, обираючи владу, не платити за те, за що уже заплатили з бюджету, оцінити вартість, здавалося б, маленьких регіональних помилок і зловживань. Шість нових проєктів у регіонах — це лише початок», — зазначила шеф-редакторка творчого об’єднання розслідувань Інна Білецька.

Зазначимо, у 2020 році на відкритому конкурсі «Створюй з Суспільним» вперше було оголошено про відбір проєктів журналістських розслідувань для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного. У результаті було відібрано 11 із 18 проєктів. Шість із них готові до реалізації. Серед них і черкаський проєкт «Лакмус». Ще п’ять ідей команда Суспільного відібрала у довгий список. Для їхнього виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку.

     Читайте також: Дивіться у ефірі UA: ЧЕРКАСИ документальний проєкт «НАШІ 30»

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення.

Дивитися і слухати програми й стежити за всіма заходами і регіональними новинами Черкащини можна на сайті Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Черкаси у Фейсбуці, а також онлайн на сайті філії.

 

Фото надані Єлєною Щепак