Симфонія паралелей, неофольклоризм та вірші — UA: ЧЕРКАСИ підтримає фестиваль «Музичні імпрези України»

Симфонія паралелей, неофольклоризм та вірші — UA: ЧЕРКАСИ підтримає фестиваль «Музичні імпрези України»

2 лис. 2020

Суспільне Черкас інформаційно підтримує V міжнародний фестиваль академічної музики «Музичні імпрези України». UA: Українське радіо Рось розповідає про учасників та цікавинки фестивалю, а суспільне телебачення Черкас підготує телеверсію концерту «Симфонічна майстерня», що відбудеться 5 листопада в Черкаській обласній філармонії. У концертній програмі звучатимуть твори українських композиторів 20 - 21 століття, більшість з яких — світова прем’єра.

«У популяризації мистецтва вбачаю одну з просвітницьких місій Суспільного мовлення, — каже продюсерка філії Суспільного UA: ЧЕРКАСИ Олена Баніна.— Ми не вперше є інформаційними партнерами заходів Міжнародного фестивалю академічної музики «Музичні імпрези України». Цього разу організатори обіцяють доповнити концертну програму інформаційним супроводом, відтак, можна буде додатково дізнатись про авторів та історії написання тих чи інших творів. Тому запрошую тих, хто не зможе фізично бути присутнім у залі, долучитись до заходу за допомогою телевізійної версії».

Кожен концерт проєкту — це певне передчуття відкриття нових імен і розуміння тенденцій розвитку сучасної української професійної музики, зазначає пані Олена. Команда Суспільного Черкащини розповідає про фестиваль, говорить про композиторські стилі й техніки, знайомить з творчим доробком митців у ефірах, щоб допомогти публіці підготуватись до розуміння майстерності авторів і виконавців академічної музики.

За словами директорки фестивалю, композиторки Євгенії Марчук, «Музичні імпрези України» мають на меті саме підтримку і розвиток професійної української музики та пошук талановитої молоді. Цього року у концерті «Симфонічна майстерня» публіка почує переможців конкурсу «Симфонічна майстерня» 2020 Олександра Шмикова (Франція); Анастасію Комлікову (Україна), Євгена Оркіна (Німеччина), Мирослава Волинського (Україна). Також вперше у Черкасах прозвучать симфонічні полотна українського класика XX століття Валентина Бібіка та композитора-шістдесятника Віталія Годзяцького.

«Симфонічна майстерня» не обмежиться тільки музикою, на подію запрошені три спікери, які представлять один із творів концерту за власним вибором. Один зі спікерів — ведучий Українського радіо Рось, поет Олексій Юрін. Він читатиме свої вірші і розповість про вокальну мініатюру Анастасії Комлікової "Aria" написану у стилі classical crossover, який відрізняється синтезом елементів академічної на популярної музики. Твір з’явився у 2003 році. Ідея створення належала онучці відомої поетеси Любові Забашти (до речі, Л.Забашта була дружиною Андрія Малишка), оперній співачці Лесі Забашті. Твір неодноразово звучав у концертах у виконанні Люпки Рац (Сербія-Швейцарія), Анни Братусь та ін. 

«Обрав саме цю роботу, бо твір суголосний з моїм теперішнім внутрішнім станом, — каже Олексій Юрін. —  Крім того, він має назву Aria, а я переклав кілька оперних арій. І якщо прочитати латинську r, як нашу г, то вийде Агія — назва моєї збірки».

Більш розлого про фестиваль слухайте в ефірі програми «Артстудія» у подкастах Суспільного радіо Черкас.

 

Стежте за телепрограмою UA: ЧЕРКАСИ, щоб знати час і день трансляції телеверсії концерту «Симфонічна майстерня».

Нагадаємо, слухати і дивитись Суспільне Черкаси можна і онлайн, на сайті філії UA: ЧЕРКАСИ.