Про що згадують лише перед виборами: UA: ЧЕРКАСИ розбирає «вічні» проблеми регіону

Про що згадують лише перед виборами: UA: ЧЕРКАСИ розбирає «вічні» проблеми регіону

5 жов. 2020

Напередодні виборів Суспільний мовник у марафоні «Місцеві» розповідає про проблеми, котрі має вирішувати місцева влада, яку громадяни обиратимуть 25 жовтня.

З вересня журналісти Суспільного Черкас готують історії про локальні проблеми   реальні потреби людей, провали й успішні способи їх розв’язання. Найкращі з регіональних сюжетів потрапляють до міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному»«Суспільної студії» на UA: ПЕРШИЙ та дискусійних програм на UA: Українське радіо, де про них дізнається вся країна.

«Місцеві» - це можливість спробувати себе у новому форматі, — каже шефредакторка новин Суспільного Черкас Ніна Волощук. — Усі сюжети, які ми робили, без закадрового тексту —  це такі собі мініфільми. На прикладі однієї історії ми намагалися показати проблему, з якою щодня стикаються жителі регіону. Такі сюжети складніше знімати, бо заздалегідь продумуємо сценарій до секунди, важливо зацікавити глядача проблематикою, але водночас не перебільшити. Проте, злагоджена командна робота приносить добрі результати. І ми це бачимо у мільйонних переглядах відео».

«Створення матеріалу для проєкту «Місцеві» стало для мене викликом, — розповідає авторка сюжету марафону «Місцеві» Ірина Філенко Ця відеоісторія вимагала детальнішої роботи із героями, глибшого аналізу. Ми змогли «зачепити» глядачів розповіддю про життя без води. У нашому відео — тільки люди, які долають цю проблему щодня, їхні голоси, їхні емоції. І у цих людях себе можуть побачити жителі різних регіонів України, бо проблема спільна».

Алла Ополенець живе в селі Колодисте. У родині семеро дітей: найстаршому - 14, найменшій – 5. Щодня їм потрібно пів тонни води. На фейсбук-сторінці Суспільне Черкаси коротке відео з цього сюжету зібрало два мільйони переглядів.

Більше мільйона переглядів зібрала історія про відсутність транспортного сполучення між селами, своїми думками поділилась онкохвора пенсіонерка Катерина Панченко із  села Чемериське.

Читайте також: «Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: ЧЕРКАСИ

Команда проєкту визначила 7 найболючіших проблем регіонів, із якими має боротися місцева влада: медицина, інфраструктура, екологія, ЖКГ, освіта, безпека та фінанси. 

«Подивіться матеріали цього проєкту. Чи багато ситуацій будуть незнайомими для вас? Проблеми всюди ті самі. Принаймні схожі. І кожна має шляхи вирішення. Звісно, десь із цим упоралися, і це добре. А десь — із року в рік, від виборів до виборів відкладають, жаліються, кивають на столицю. Це можливість для людей бачити перед очима не лише яскраві передвиборчі білборди з обіцянками. Це можливість проаналізувати, подумати, зробити висновки. І зрозуміти, зокрема, що вони самі можуть зробити», — зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного Федір Скрипник.

Читайте також: Портрет українського життя — підбірки проблем, із якими живуть регіони від виборів до виборів на Суспільне Новини

З добіркою черкаських історій можна ознайомитися онлайн: на ютуб-каналі та фейсбук-сторінці Суспільне Черкаси.