«Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій у регіоні щовечора на UA: ЧЕРКАСИ

«Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій у регіоні щовечора на UA: ЧЕРКАСИ

18 вер. 2020

21 вересня на UA: ЧЕРКАСИ і всіх регіональних телеканалах Суспільного стартує оновлена вечірня інформаційно-аналітична програма — «Сьогодні. Головне». Щобудня о 19:00 у прямому ефірі на глядачів чекає підсумковий випуск місцевих новин з аналізом найважливіших від команди редакторів «Теми дня».

Читайте також: У новинах Суспільного не виявили брехні й піару політиків

Новий формат інформаційно-аналітичного блоку передбачає не лише збільшення тривалості до 52 хвилин прямого ефіру, а й розширення тематики підсумкових програм. Завданням редакцій є щоденний аналіз суспільно-політичних, а також культурних, соціальних та інших тем не тільки обласного центру, а й усієї області.

«Новий формат, як на мене, дозволить глядачу не лише отримувати інформаційну картину дня Черкащини, а й більш глибоке розуміння ключових подій чи процесів. Ми плануємо у кожному випуску щонайменше дві гостьові студії, будемо активно використовувати онлайн-варіанти зв’язку з експертами, кореспондентами з місця події», — зазначає продюсерка Черкаської філії Суспільного Олена Баніна.

Аналітику від журналістів UA: ЧЕРКАСИ та обговорення з місцевими експертами об’єднають у двох студіях. 

«Маємо новий формат взаємодії новинної і розмовної студії, новий формат комунікації кореспондентів і ведучих. Ми розширюємо аналітичні можливості, можемо детальніше говорити про причини і наслідки», — коментує шефредакторка новин UA: ЧЕРКАСИ Ніна Волощук.

До прикладу, у пілотному ефірі черкаської команди Суспільного глядач отримав дві практичні поради — йшлося про покращення організації дорожнього руху у селі  Мошни і транспортне сполучення у сільських громадах області. Експерти у студії назвали відповідальних за розв’язання цих питань і розповіли, які практичні кроки треба зробити, щоб досягти бажаного результату. Також хронометраж програми дозволив показати аналітичний репортаж з розширеними коментарями із Умані, де наразі є проблема святкування Рош га-Шана.    

«Програму ми готуємо сьогодні на сьогодні, маємо потребу оперативно залучати експертів до обговорення, працюємо над поповненням експертної бази, використовуємо можливість включати до ефіру дистанційно й учасників подій. Щодня будемо говорити про головне — досвід, успішні кейси, потреби громад», — розповіла ведуча і редакторка проєкту «Сьогодні. Головне» на UA: ЧЕРКАСИ Мар’яна Ободовська.

«Ми звикли, що новини — це коротка інформація про події в області. У програмі «Сьогодні. Головне» з’явилась можливість ці події детально обговорити. Глядач може «зануритись» у проблему чи подію, почути додаткову інформацію, те, про що у новинному форматі не розповісти у двох словах», — зауважив ведучий новин Суспільного Черкащини Станіслав Шемет.

«Для нас цей проєкт — можливість бути ближчими до своєї аудиторії. Також окремо плануємо присвячувати цілі випуски об’єднаним територіальним громадам, а за потреби — робити й спільні тематичні міжрегіональні марафони», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

«Це ще один крок на шляху налагодження роботи як єдиної команди. Спільне планування, спільне розуміння, спільний результат. Увага аудиторії не буде розпорошуватися, а буде сфокусована на найголовнішому. Це важкий процес для нас, але докладаємо всіх зусиль, аби полегшити сприйняття інформації суспільством», — зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного Федір Скрипник.


Нагадаємо, 15 липня на всіх регіональних телеканалах Суспільного стартувало міжрегіональне ранкове шоу. Інформаційно-пізнавальний «Ранок на Суспільному» виходить у будні із 6:30 до 9:00.