Воїн Владислав Кулик розповів Суспільному про свій рік боїв за Україну

Воїн Владислав Кулик розповів Суспільному про свій рік боїв за Україну

22 лют. 2023

У війську з початку повномасштабного вторгнення, брав участь в боях за Попасну та Вугледар — черкащанин Владислав Кулик розповів журналістці Суспільне Черкаси Вікторії Хамазі про те, яким був цей рік війни для нього. Дивитись інтерв’ю можна на сайті філії або у всеукраїнському телепроєкті «Суспільне. Спротив».

Читайте також: Фільм-розслідування «Буча 22» — на телеекранах Польщі, Литви та Грузії

«Коли 24-го почались обстріли, по Києву прильоти, якраз тоді набирали ТрО, я звернувся і вже 28-го був у підрозділі. Нас підготували, одягли — і на фронт. У квітні потрапив у Попасну. В пунктах дислокації нам сказали: “Готуйтеся, там бої запеклі”. Нас зустріли хлопці із західної України, на нас ще тоді плитоноски були і аптечок не було. Ті, хто виходив, з нами ділились бронежилетами, віддавали аптечки. На Великдень нас “святили з усіх сторін” — артилерія, міномети. На позиціях ми відчули, що таке танки. Спочатку паніка, страх був, а потім звикаєш і привчаєшся до всього», — розповідає Владислав Кулик.

Найважчим у Попасній було не мати зв’язку: «Ми не знаємо, що відбувається, де відбувається, а інші не знають, що з нами. Бо коли ми намагались зателефонувати до свого командування, то командування було в шоці, що ми ще живі».

Потім збільшилась кількість поранених і вбитих побратимів. Не завжди вдавалось 200-тих евакуювати.

«Виносили, витягували, деколи доводилось мертвих залишати, бо витягнути неможливо було… Поранених евакуйовували або на “бехах” вночі, або госпітальєри залітали на пікапах та забирали і мертвих, і живих», — згадує захисник.

Після поранення під Попасною й відновлення боєць продовжив воювати, вже у Вугледарі, каже: «Тут була підтримка з усіх сторін. Була і техніка, і більше снарядів. Росіяни “отримували добре”. Уже спілкування було з командуванням, уже знали, що їде, куди і звідки».

Вуличні бої, спілкування з місцевими, як воювали з вагнерівцями й кадирівцями, яка ситуація із забезпеченням була у 2022-му і яка зараз, чому не вдалось втримати Попасну, навіщо ворогу Вугледар там чим мотивуються українські захисники і чому життєво необхідно всім готуватись до захисту своєї землі — дивіться у відео.

Читайте також: «Мова — інструмент передавання цінностей» — добірка історій від нацспільнот

Дивіться «Суспільне. Спротив» щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 на телеканалі Суспільне Новини або на місцевих телеканалах Суспільного. Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00. 

Також щосуботи о 17:00 та 19:00 на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення виходять прямоефірні інформаційні випуски. Їх почергово готують команди Суспільного у Полтаві, Чернігові, Чернівцях, Черкасах та Одесі. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал—платформах.

Читайте і дивіться оперативні та перевірені новини про Черкаси та область: 

Телетрансляцію Суспільне Черкаси можна дивитись онлайн на сайті філії.