«Загубимо свою культуру — не буде за що боротися»: Станіслав Садаклієв в інтерв’ю на Суспільне Черкаси

«Загубимо свою культуру — не буде за що боротися»: Станіслав Садаклієв в інтерв’ю на Суспільне Черкаси

21 вер. 2022

З першого жовтня у Черкасах має офіційно розпочатися 91-й театральний сезон. Яким він буде —  дізнавалась журналістка Суспільне Черкаси Тетяна Рева. До розмови вона запросила головного режисера Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Станіслава Садаклієва. Такі інтерв’ю команда Суспільного готує для міжрегіонального проєкту «Суспільне. Спротив». Переглянути запис розмови можна і на сайті Черкаської філії Суспільного.

Вересень у театрі почали з дитячої вистави «Король Дроздобород» і з вистави  «Хто я?»  Луганського українського театру. Режисер вистави Станіслав Садаклієв. Її прем’єра відбулась 18-19 лютого 2022-го у Сєвєродонецьку.

Про культуру під час війни:

— Мистецтво — це частина культури країни. Ми бачимо, з чого починають окупанти, коли приходять на нашу землю. Вони починають з мови, з культури —  іде пропаганда. Тому це завжди на часі. Якщо ми загубимо свою культуру — не буде за що боротися. Ми  — потужна нація. Ми показали всьому світу, які у нас воїни — найкращі воїни світу. Але щоб їм було за що боротися, ми в тилу маємо займатись кожен своєю справою, особливо культурою.

Про вистави під час повітряних тривог:

— Ми враховуємо, що є повітряні тривоги. Попереджаємо, що на час повітряної тривоги треба перейти в найближче укриття. Якщо тривога триває менше ніж  годину — чекаємо, щоб глядач повернувся до нас, і продовжуємо виставу. Якщо понад годину — переносимо виставу на інший день.

Про репертуар нового сезону:

— Мені подобається класика абсурду. Драма «Носороги» Ежена Йонеско — актуальна штука в принципі і надактуальна сьогодні для нас. Основна думка «Носорогів»: люди зробили крок назад. Не захотіли залишатися людьми, а перетворилися в тварин, у носорогів. Ідей там багато, метафор у нас буде багато, алегорій дуже багато, буде гумор, драма, там буде все.

Чим офіційно почне новий театральний сезон колектив, чи є можливість працевлаштувати колег із окупованих територій та як відвідують вистави театру сьогодні черкасці — дивіться у відео.

  | Читайте також: Дитяча академія Суспільного Мовлення запрошує на безкоштовний онлайн-курс «Медіадетективи: як створюються новини»

Нагадаємо, інформаційний міжрегіональний проєкт «Суспільне. Спротив» виходить щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення. Це новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни.

Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи у ранковий, денний та вечірній час (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

У Черкаській області це телеканал Суспільне Черкаси та Українське Радіо Рось.

Оперативні та перевірені новини про Черкаси та область шукайте на діджитал-платформі: