Воєнні злочини на Черкащині: 4 смерті, 11 поранених цивільних  — Тарас Щербатюк в інтерв’ю Суспільне Черкаси

Воєнні злочини на Черкащині: 4 смерті, 11 поранених цивільних — Тарас Щербатюк в інтерв’ю Суспільне Черкаси

16 сер. 2022

Що таке воєнний злочин і чи вдасться притягнути до відповідальності злочинців —  журналістка Суспільне Черкаси Марія Гаврилян дізнавалась у юриста Тараса Щербатюка. Відео розмови можна дивитись на сайті Суспільне Черкаси або в телеефірі міжрегіонального марафону «Суспільне. Спротив».

«Воєнні злочини стосуються порушень правил ведення війни, а військові злочини стосуються порушення внутрішнього законодавства України військовими нашої країни, — розповів юрист Тарас Щербатюк. Поряд із воєнними злочинами є ще три види злочинів міжнародних, що пов’язані з війнами, військовими конфліктами  це злочини геноциду, злочини проти людяності та злочини агресії».

Що таке «Трибунал для Путіна», як збирають і фіксують докази воєнних злочинів і скільки їх вже вдалось відшукати?

«Ці злочини стосуються руйнування або знищення цивільних об’єктів, вбивства та поранення цивільних осіб, примусового вивезення людей на територію російської федерації, катування і ще багато видів злочинів. На Черкащині ми зафіксували вже 26 епізодів, що стосуються порушення звичаїв ведення війни. По кожному факту правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження», — каже Тарас Щербатюк.

Які саме злочини зафіксовані на Черкащині та як людям, які перебувають на окупованій території, фіксувати злочини. Хто має створити міжнародний трибунал для розгляду дій злочинців із російської федерації і чи можна притягнути їх до відповідальності, як отримати компенсацію цивільним за знищене майно — дивіться у відео.

Нагадаємо, міжрегіональний марафон «Суспільне. Спротив» можна дивитись в телеефірі на  регіональних телеканалах Суспільного, зокрема Суспільне Черкаси, щобудня вранці з 7:00 до 11:00 та ввечері з 17:00 до 21:00. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.

У Черкаській області це телеканал Суспільне Черкаси та  Українське Радіо Черкаси.

Оперативні та перевірені новини про Черкаси та область шукайте на діджитал-платформі: