«Релігійні хасиди приїздять заради молитви» — інтерв’ю Суспільне Черкаси

«Релігійні хасиди приїздять заради молитви» — інтерв’ю Суспільне Черкаси

9 сер. 2022

Повномасштабна війна в Україні не лякає паломників, які щороку приїжджають до Умані на святкування Рош га-Шана. Цьогоріч свято триватиме із 25 до 27 вересня.  Суспільне Черкаси дізнавалось, чи приїдуть хасиди в Умань. Відео розмови можна дивитись на сайті Суспільне Черкаси, або в телеефірі міжрегіонального марафону «Суспільне. Спротив».

Дві тисячі хасидів постійно живуть в Умані, ще дві тисячі прибули влітку, аби відзначити юдейський новий рік біля могили цадика Нахмана. Чи готуються вже до події та у якому форматі вшановуватимуть засновника хасидизму, розповіла представниця Благодійного фонду Рабі Нахмана Ірина Рибницька.

«Хасиди стурбовані ситуацією, що склалася. Цікавляться, що відбувається в Україні, — каже Ірина Рибницька. —   Зараз ми працюємо над створенням вебсайту, який буде інформувати паломників про поточну ситуацію в Україні й особливості паломництва цього року до міста Умань».

Як готується місто до святкування Рош га-Шана та чи розглядали альтернативні варіанти, наприклад онлайн-трансляції?

«У хасидів немає такої служби, як у християн. Тому особливістю є саме те, що вони повинні відвідати це місце. Отже питання онлайн-трансляцій наразі не стоїть», — коментує Ірина Рибницька.

Щодо масштабу і стилю святкувань представниця Благодійного фонду Рабі Нахмана зазначила: «Релігійні хасиди приїздять заради молитви. Цьогоріч особливістю паломництва буде те, що повинні приїхати тільки ті, хто дуже бажає відвідати Україну і вважають це своїм обов’язком. Тому чекаємо релігійну громаду, яка не вважає, що має бути пишне святкування».

Читайте також: Концерт духовної музики з Волині — на телеканалі Суспільне Черкаси

Цього року громада надала свою синагогу для бомбосховища і допомагає внутрішньопереміщеним українцям: «Були відкриті більшість готелів, де поселяли вимушених переселенців на безоплатній основі. Створили центр допомоги та харчували безплатно».

Чи виселятимуть переселенців на час Рош га-Шана і скільки приблизно може приїхати паломників в Умань дивіться у відео.

Нагадаємо, міжрегіональний марафон «Суспільне. Спротив» можна дивитись в телеефірі на  регіональних телеканалах Суспільного, зокрема Суспільне Черкаси, щобудня вранці з 7:00 до 11:00 та ввечері з 17:00 до 21:00. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.

У Черкаській області це телеканал Суспільне Черкаси та  Українське Радіо Черкаси.

Оперативні та перевірені новини про Черкаси та область шукайте на діджитал-платформі: