Черкаському радіо 一 68: як працює команда сьогодні

Черкаському радіо 一 68: як працює команда сьогодні

31 січ. 2022

31 січня 1954 року, 68 років тому,  у радіоефірі вперше прозвучали слова «Говорять Черкаси». Черкаську область щойно створили, радіоредакція була у старому двоповерховому приміщенні нинішньої музичної школи та налічувала 6 працівників. Згодом для радіо збудували окремий будинок. Саме тут працює команда Українського радіо Рось. Журналісти і редактори пам’ятають історію, шанують колег, вчаться, щоб відповідати сучасним вимогам роботи ЗМІ. Конвергентність 一 невід’ємна складова кожного проєкту. Вміння працювати з інформацією та знання потреб аудиторії і просвітництво інструменти, які дозволяють рости і бути цікавими для слухачів. Ми запитали у колег, як їм працюється сьогодні й про що говорять у своїх програмах.

Читайте також:  Ще 32 частоти, зокрема три на Черкащині: радіоканали Суспільного продовжують розширення FM-мережі

Олена Захарова


Зараз так швидко міняються комунікації і сприйняття інформаційних потоків. Теперішнє радіо відрізняється швидкістю і наближеністю до життя людей. Кожну проблему ми розглядаємо не у цифрах та планах, а намагаємось зрозуміти, як вона впливає на громаду, навіть на життя окремих сімей. Запрошуємо у ефір людей, які мають конкретні поради і готові розповідати про свої успіхи чи невдачі, щоб знайти однодумців або допомогти комусь. Наші герої 一  як і наші програми 一 різні та багатогранні. Наша команда 一 універсальна: така вимога часу. Кожен має і прямі ефіри і авторські проєкти, може працювати перед телекамерами, просувати свій контент у соціальних мережах. Українське радіо Рось сьогодні завойовує все більше довіри. І це заслуга всієї нашої команди. 

Олексій Юрін


Веду авторську культурно-мистецьку програму «Артстудія». Намагаюся тримати руку на пульсі мистецтва Черкащини, бути в курсі всіх подій, які відбуваються в регіоні. Як тільки відкривається нова виставка, виходить книжка, пісня чи кліп, відбуваються концерти або вистави, одразу запрошую причетних. Це не лише митці Черкащини, а ті артисти, які приїздять до нашого міста з виступами. До анонсів програм я залучаю своїх гостей. Вони анонсують, а потім викладають аудіоподкаст на своїх сторінках у соцмережах. Раніше приходилося шукати гостей, переконувати прийти до студії. А тепер вони самі пропонують себе, адже участь у програмі стала статусною.

Альона Ніколенко


Шукаю теми ефірів у мережах, транспорті, серед сусідів. Я завжди прислухаюся на які теми спілкуються містяни, що їх турбує.  Моя мета 一 не лише розповісти про проблему, а залучити фахівців до її вирішення. Обожнюю шукати експертів з інших регіонів, мені інколи здається, що без цього програма може бути «неповною». Для мене кожен ефір — щось нове і потрібне слухачу. Коли до нас телефонують і дякують за ефіри, розумію, що роблю все вірно.

Іван Лила


На радіо ми часто шукаємо відповіді на складні питання, намагаємося пояснити їх доступно. Зі спікерами інколи доводиться бути в ролі дипломата. Доводиться перепитувати, допитувати і не можна набридати. А в студії не обійтися без питань слухачів та несподіванок гостей. Для мене радіо – це окрема «стихія», в якій слух і голос беруть верх. Вірю, що наші слухачі не просто дізнаються нову інформацію: вони починають мислити по-новому, розуміти раніше не зрозуміле, чути те, про що, можливо, раніше не хотіли й думати. В цьому «сила» радіо, його справжня «стихія»!

Читайте також:  Суспільне покаже історії спортивних тренерів у проєкті «Переможці»

Наше завдання сьогодні це не тільки якісний контент, але й створення на його базі нових проєктів.  Отже, ми думаємо над тим, як краще подати інформацію. Наприклад, деякі теми потребують декількох програм для їх висвітлення або відстеження розвитку подій, а деякі теми будуть краще зрозумілими у порівнянні з ситуацією в інших областях  або через обмін досвідом. Ми щоденно вдосконалюємось у тому, щоб у найкращий спосіб донести контент до слухача, підсумовує Олена Захарова.

Нагадаємо,  Українське радіо Рось  та телеканал UA: ЧЕРКАСИ разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Новини про Суспільне Черкаси, програми у записі та пряму трансляцію ефірного теле- та радіомовлення дивіться на сайті Черкаської філії.

Оперативне інформування про життя регіону шукайте на діджитал-платформі:

фейсбук-сторінка;

інстаграм-сторінка;

ютуб-канал

телеграм-канал

вайбер-канал;

Суспільне│Новини.